Folk Folk. To je iniciatíva smerujúca k zviditeľneniu toho pekného, predovšetkým nášho, slovenského. A Slovensko je prekrásna krajina s prívetivými, pohostinnými obyvateľmi. Je len prirodzeným dôsledok vývoja tejto krajiny v srdci Európy, že ľudovoumelecká tvorba je ozdobou národa. Vyhľadávaným artiklom tých, čo na Slovensko prichádzajú,  i tých, čo do toho obrovského sveta odchádzajú.

Ľudová tvorivosť a nápaditosť sa snúbi s estetikou a oku lahodiacou farebnosťou. Je pre nás cťou, že túto súčasť Slovenska môžeme dlhodobo, už od roku 1991, prezentovať. Balzamom je nám obdiv a výraz pozitívneho prekvapenia tých, ktorí sa po prvý raz stretávajú so slovenským ľudovým umením. Tých, ktorí sa pristavujú pri našich výkladoch, odfotia si ich. Sú totiž iné. Osobité.

Ukazovať vo výkladoch rovnaké, ako v Miláne, Tokiu, či v Amerike nie je v tejto modernej dobe nič výnimočné. A to je to, čím sa líšime a sa líšiť chceme. Od Milána i zbytku sveta. Konečne, posúďte sami. Pozývame Vás na návštevu do nášho domu Folk Folk.

 

 

Návštevníci

Máme online 4 hostí